Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Znieważył funkcjonariuszy, po tym jak nie został dopuszczony do rejsu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Znieważył funkcjonariuszy, po tym jak nie został dopuszczony do rejsu

04.12.2018 Dagmara Bielec-Janas

Wczoraj (03.12.2018 r.) na lotnisku Warszawa-Modlin doszło do incydentu, w wyniku którego krewki pasażer usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza.

Do interwencji podjętej przez funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Modlin doszło tuż przed wylotem samolotu do Brukseli. Przyczyna – 35-latek niedopuszczony do lotu ze względu na jego stan, który ewidentnie wskazywał na upojenie alkoholowe. Mężczyzna nie wykonywał poleceń personelu pokładowego, cały czas sprawiając problemy tj.: ominął punkt kontroli chek - in wbiegając na płytę lotniska. Pasażera pouczono o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń interweniujących funkcjonariuszy oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Pasażer w trakcie rozmowy był bardzo pobudzony. W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz agresywne zachowanie zostały użyte wobec niego  środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek. W trakcie interwencji mężczyzna kilkukrotnie znieważył funkcjonariuszy, w związku z czym został zatrzymany. Usłyszał zarzut z art. 226 § 1 kk. Następnie został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. Na miejscu zbadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pomiaru - 0.87 mg/l. Chwilę potem został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu pobrania krwi na zawartość alkoholu. Wynik badania – 1,83‰. 35-latek został zatrzymany  i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy KPP w Płońsku. Odpowie za zakłócanie porządku w miejscu publicznym oraz znieważenie funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych.

do góry