Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Cztery odmowy wjazdu do Polski - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cztery odmowy wjazdu do Polski

13.06.2018 Dagmara Bielec-Janas

Wczoraj (12.06.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wydali decyzje o odmowie wjazdu czterem cudzoziemcom, którzy nie dopilnowali zarówno procedur wjazdowych jak i pobytowych związanych z wizytą w naszym kraju.

  • zdjęcie archiwum NwOSG
    zdjęcie archiwum NwOSG

Czterech cudzoziemców, którym odmówiono wjazdu do Polski to ob. Gruzji. Dwóch z nich zadeklarowało przyjazd do Polski w celach turystycznych, jednakże nie potrafili określić co będą zwiedzać i w jakich miastach przebywać. Nie posiadali ze sobą żadnych świadczeń turystycznych mogących potwierdzić cel ich podróży, czy też rezerwacji hotelowych i wymaganej kwoty środków finansowych na pobyt w naszym kraju. Wszystkie te okoliczności były wystarczające do tego, aby wydać im decyzje o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

Kolejni dwaj Gruzini figurowali w systemach teleinformatycznych Schengen jako osoby niepożądane na terytorium RP, dodatkowo jeden z nich posiadał aktualne zobowiązanie do powrotu z orzeczonym zakazem wjazdu na terytorium RP i innych państw Schengen ważne przez kilka kolejnych miesięcy. Podobnie jak dwaj poprzedni cudzoziemcy otrzymali decyzje o odmowie wjazdu do Polski.

do góry