Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Pasażer stwarzał zagrożenie dla siebie i osób postronnych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pasażer stwarzał zagrożenie dla siebie i osób postronnych

12.06.2018 Krzysztof Grzech

Funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali wobec pijanego i agresywnego pasażera. W konsekwencji swojego zachowania mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W niedzielę (10.06.2018 r.) w trakcie odprawy pasażerów przylatujących z Shannon, jeden z nich miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Dlatego zaistniała natychmiastowa potrzeba interwencji patrolującego zespołu. Pasażer wyraźnie stwarzał zagrożenie dla siebie i osób postronnych oraz zaczął się zachowywać agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy Straży Granicznej. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Podróżny został pouczony o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie podporządkowania się poleceniom wydanym przez interweniujący zespół funkcjonariuszy SG, do których się nie zastosował. Funkcjonariusze użyli wobec niego ŚPB w postaci siły fizycznej, chwytów obezwładniających oraz kajdanek. Następnie został przeprowadzony do pomieszczeń służbowych SG. W wyniku zastosowania środków przymusu bezpośredniego nie odniósł żadnych widocznych obrażeń. Mężczyzna odmówił pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego udano się do SOR Nowy Dwór Mazowiecki celem pobrania i badania krwi na zawartość alkoholu w organizmie-wynik 2,630 promila. Po wykonanym badaniu ww. został przewieziony i osadzony w PDOZ przy KPP Legionowo, do dyspozycji PSG Warszawa Modlin.

Wobec zatrzymanego wszczęto sprawę o wykroczenie zakłócania porządku publicznego pod wpływem alkoholu tj. o czyn z art. 51§2 kw. Obywatel RP przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, za co został na niego nałożony mandat karny kredytowy.

do góry