Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Natychmiastowa interwencja funkcjonariuszy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Natychmiastowa interwencja funkcjonariuszy

Piotr Niemiec
15.05.2018

Funkcjonariusze z bydgoskiej Placówki Straży Granicznej byli świadkami wypadku samochodowego. Udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu i zabezpieczyli miejsce wypadku.

W miniony czwartek (10.05.2018 r.) funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy w trakcie powrotu ze szkolenia byli świadkami śmiertelnego wypadku drogowego na autostradzie A1. W trakcie zdarzenia kierowca samochodu osobowego z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w tył samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia uderzony samochód ciężarowy przewrócił się na lewy bok, blokując oba pasy autostrady w kierunku Gdańska. Kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast przystapili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku kierowcy przewróconego samochodu ciężarowego. Pomogli mu opuścić pojazd, z którego wydobywały się płyny eksploatacyjne, opatrzyli powstałe w wyniku wypadku skaleczenia. Jeden z funkcjonariuszy odciął źródło zasilania przecinając przewody od akumulatorów w pojazdach uczestniczących w wypadku. Funkcjonariusze udzielili również pomocy kobiecie, która była bezpośrednim świadkiem zdarzenia i doznała szoku.

Po przybyciu na miejsce Straży Pożarnej i Policji, funkcjonariusze przekazali uzyskane informacje dotyczące ilości osób biorących udział w wypadku, okoliczności zdarzenia oraz wstępnie ustalonych świadków.

Po dokonaniu wszystkich czynności przez policję i prokuratora funkcjonariusze Straży Granicznej odwieźli do domu kobietę, której stan psychofizyczny nie pozwalał na kierowanie pojazdem.

do góry