Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Obywatel NN w rękach nowodworskich funkcjonariuszy SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obywatel NN w rękach nowodworskich funkcjonariuszy SG

07.12.2017 Piotr Niemiec

W wyniku wczorajszej kontroli przeprowadzonej na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podającego się za ob. Danii, który posłużył się sfałszowanym dokumentem.

  • Zatrzymany/archiwum NwOSG
    Zatrzymany/archiwum NwOSG

Po przylocie samolotu z Aten funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wylegitymowali mężczyznę, który do kontroli przedstawił duński paszport. Dokument wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy, co do jego autentyczności, co zresztą po jego wnikliwej analizie potwierdziły liczne znamiona sfałszowania. Dlatego też cudzoziemca zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty z art. 270 § 1 kk. – tj. „kto w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” Mężczyzna przebywa w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy KPP w Nowym Dworze Mazowieckim do dyspozycji funkcjonariuszy z PSG Warszawa-Modlin. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy jak i z tego co przyznał sam cudzoziemiec wszystko wskazuje na to, że jest obywatelem Iranu, ale to potwierdzą trwające czynności zmierzające do ustalenia zarówno jego narodowości jak i tożsamości.

do góry