Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Zlikwidowano tytoniowy biznes - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zlikwidowano tytoniowy biznes

Piotr Niemiec
10.10.2017

W ubiegłym tygodniu (04.10.2017 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy na terenie powiatu inowrocławskiego ujawnili linię do pakowania nielegalnych papierosów. W trakcie przeszukania zabezpieczono także 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 300 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło na jednej z posesji należącej do 62-letniego ob. Polski. Bydgoscy funkcjonariusze w wyniku przeszukania ujawnili profesjonalną linię do pakowania i foliowania gotowych nielegalnych papierosów. Poza sprzętem, funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu ponad 400 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 50 worków z gotowymi opakowaniami znanych papierosowych marek.

W wyniku dalszych przeszukań, tym razem samochodu dostawczego, który był zaparkowany  na terenie nieruchomości funkcjonariusze znaleźli kolejne papierosy w ilości 50 tys. sztuk prawdopodobnie przygotowanych do dystrybucji na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał zarzuty z art. 65 kks. Za ten przestępczy proceder grozi mu wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie kary łącznie.

Zabezpieczony towar akcyzowy, urządzenia i materiały do produkcji papierosów zostały przekazane do Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Toruniu.

 


W styczniu 2016 roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy na terenie powiatu włocławskiego ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. W trakcie przeszukania zabezpieczono gotowe papierosy i półprodukty o szacunkowej wartości prawie 3 milionów złotych. Z kolei w zlikwidowanej w 2015 roku nielegalnej fabryce bydgoscy funkcjonariusze zabezpieczyli, co najmniej 2,5 mln kilogramów nielegalnego tytoniu i krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 1,5 mld złotych, 4 nielegalne linie produkcyjne, 20,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych o szacunkowej wartości ponad 13 mln zł oraz ok. 33 mln złotych w gotówce.
 
do góry