Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Kolejne rozpoznanie pirotechniczne - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne rozpoznanie pirotechniczne

07.08.2017 Piotr Niemiec

W piątek (4.08.2017) kolejny raz pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin interweniowali wobec pozostawionego bez opieki bagażu.

Zdarzenie miało miejsce na lotnisku w Nowym Dworze Mazowieckim. Około godziny 21:10 funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację od pracowników SOL o pozostawionym bez opieki bagażu. Szaro-czarna torba podróżna znajdowała się przed Terminalem. Po przeprowadzeniu analizy ryzyka, wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa, po czym Dyżurny Portu ogłosił ewakuację hali ogólnodostępnej w strefach przylotów i odlotów oraz dróg dojazdowych. Po przybyciu na miejsce służb lotniskowych dokonano rozpoznania pirotechnicznego bagażu, wynik – negatywny. W torbie znajdowały się rzeczy osobiste.

Następnego dnia ok. godz. 05:00 do punktu informacji, po odbiór bagażu zgłosił się właściciel torby, który oświadczył, że zostawił bagaż przez nieuwagę. Za naruszenie Ustawy Prawo Lotnicze funkcjonariusze SG ukarali mężczyznę mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 zł.

do góry