Straż Graniczna Nadwiślański Oddział Straży Granicznej Zatrzymani obywatele Ukrainy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani obywatele Ukrainy

16.05.2017 Dagmara BIELEC - JANAS

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali 8 obywateli Ukrainy, których cel i warunki pobytu na terytorium RP były niezgodne z deklarowanymi.

Wczoraj w ramach wcześniej prowadzonego rozpoznania mającego na celu przeciwdziałanie i zapobieganie nielegalnej migracji, funkcjonariusze Straży Granicznej w m. Smoszewo, przeprowadzili kontrolę legalności pobytu. Wylegitymowano 8 obywateli Ukrainy, którzy do kontroli okazali paszporty oraz oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy od różnych pracodawców. Wszyscy oświadczyli, że pracują w tej samej firmie i jak się okazało nie był to pracodawca wskazany w oświadczeniu. Cudzoziemcy poinformowali funkcjonariuszy, że oświadczenia te kupili w celu uzyskania wizy na Ukrainie.

Wobec zatrzymanych osób zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia za popełniony czyn z art. 465 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 o cudzoziemcach. Następnie cudzoziemców osadzono w PDOZ w Legionowie oraz Wyszkowie.

Wobec całej ósemki zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących do powrotu.

do góry